Menstruační cyklus – víc než jen krvácení

Menstruační cyklus je úžasné propojení fyzických i psychických projevů osobnosti ženy. Nejde jen o krvácení jedenkrát za měsíc. Základní principy jsou u nás všech stejné, ale přesto je každý cyklus každé z nás výjimečný. Nejsme totiž roboti, jsme ženy!

Že je pro vás menstruace noční můrou? Nevíte, jak bude dlouhý cyklus? Ptáte se, co to je ta ovulace, která se skloňuje ve všech pádech, a jestli ji máte taky? Chcete se vyznat ve svém cyklu a být zdravá?
Pak jste tady správně!

Byla jsem studentkou s komplexy a nerozhodnou ženou. V profesní oblasti jsem postupně získala zkušenosti, přijala jsem se jako odpovědná a spolehlivá. Stále jsem ale hledala cestu sama k sobě jako k ženě. Proč musím mít tu hroznou menstruaci?

Netušila jsem, co se v mém těle děje. Dlouho jsem se pídila po tom, co všechno cyklus ovlivňuje, proč je tak dlouhý, jak zmírnit bolestivou menstruaci a zkrátit počet dnů krvácení. Chtěla jsem znát i příčiny a následky. Nechtěla jsem si vzít jen pilulku a být spokojená ve své nevědomosti.

Nadšení z fungování lidského těla

Když jsem se postupně seznámila se symptotermální metodou a zákonitostmi menstruačního cyklu, byla jsem naprosto nadšená. Všechno do sebe zapadalo, věděla jsem proč a jak. Žasla jsem nad tím, co vše ovlivňují hormony a kolik jich je. Skoro jsem litovala, že jsem nestudovala medicínu, bylo to tak fascinující. Zařadila jsem symptotermální metodu do svého života a beru ji jako spolehlivého průvodce.

Zkreslené představy žen

Postupem času se znalost mého cyklu stala přirozenou součástí mě samotné, a tak jsem trochu pozapomněla, jak jsem tápala před lety. Udivovaly mě představy a otázky mých známých nebo kolegyň, týkající se menstruačního cyklu. Myslela jsem si, že to přece dnes už ví každý. Na internetu a sociálních sítích lze přece nalézt odpověď na každou otázku. Zjistila jsem však, že často jsou informace v článcích nedostatečné nebo zavádějící. Nebo mám na daný problém jiný pohled, jinou možnost řešení.

Množství různých pohledů

I ve facebookových skupinách týkajících se antikoncepce či přirozeného otěhotnění byly názory různorodé. Několika ženám pomohl kontryhel, jiným rozhodil cyklus. Některá nedá dopustit na tradiční čínskou medicínu, další propaguje hormonální jógu a jiná esenciální oleje.

Je skvělé, že je dnes tolik možností, a každá žena si může vybrat podle svého gusta. Zároveň je i důležité, aby žena poznala ten svůj fyziologický cyklus, naladila se na sebe a vnímala, co jí její tělo říká.

Různé ženy – různé cykly

Různé životní situace

Proč se mé tělo v dané fázi cyklu chová právě takto? Kdy je normální vnímat sucho, vlhko nebo hlen? Jak reagují hormony, když se stane něco nestandardního (třeba větší stres), co to s cyklem udělá? Proč mám zase zpožděnou menstruaci? Co když beru léky, ovlivní to ovulaci? Mám bolesti, jak se jich zbavím? Mám silné menstruační krvácení, je to v pořádku?

A tak pro vás, milé dívky a ženy, píšu tento blog.

Každá z vás je největší expertkou na svůj cyklus. Stačí se naučit vnímat signály těla. K tomu pomáhá i symptotermální metoda, která krásně zobrazí průběh cyklu. Můžete se v něm naučit orientovat jako v mapě.

Ráda vám budu na této dobrodružné cestě průvodkyní.

Mám bohaté zkušenosti v oblasti ženského zdraví a skvěle se vyznám v zákonitostech menstruačního cyklu. Jsem certifikovanou lektorkou symptotermální metody. Učím ženy orientovat se ve svých cyklech a přirozeně je vyladit, aby získaly sebejistotu a vitalitu.Můj příběh si přečtete zde>> Jsem autorkou e-booku 8 tipů, jak se zbavit menstruačních bolestí bez léků. Můžete si ho zdarma stáhnout zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zbavte se menstruačních bolestí jednou provždy, čtěte e-book zdarma:
  • Nejnovější články
  • Potkáme se na Facebooku :)
  • Kategorie