Můj příběh

Mám bohaté zkušenosti v oblasti ženského zdraví a vyznám se v zákonitostech menstruačního cyklu. Jsem certifikovanou lektorkou symptotermální metody.

Učím ženy orientovat se ve svých cyklech a přirozeně je vyladit, aby získaly sebejistotu a vitalitu.

Můj příběh

Rozumím svému tělu, souzním se svou plodností a vedu k tomu druhé.

Dlouhodobě se zajímám o ženské zdraví, zvláště o zákonitosti působení hormonů během menstruačního cyklu. Díky symptotermální metodě jsem se naučila vnímat proměny ženy během cyklu a respektuji přirozenou plodnost.

Jsem žena, manželka a maminka čtyř dětí. Jsem vděčná za dar mateřství. Každý den vím, ve které fázi cyklu se nacházím, zda jsem v plodném či neplodném období. Vím, zda a kdy v cyklu proběhla ovulace a kdy přijde menstruace. Pomáhám ženám, aby poznaly svůj cyklus a uměly jej přirozeně podpořit.

Prošla jsem si dlouhým obdobím nejistoty, hledáním odpovědí a souvislostí.

Téma menstruace, cyklu a plodnosti byly v mém okolí tabu. Moje školní znalosti biologie žalostně nedostačovaly. Odnesla jsem si pouze to, že menstruační cyklus má 28 dní. Jaký mýtus!

Měla jsem dlouhé nepravidelné cykly. Cítila jsem se velice nejistě. Kdy přijde menstruace? To byl můj strašák, byla velmi bolestivá. Ovulační hlen jsem považovala za výtok a příznak nemoci, stejně jako tlak v podbřišku před ovulací. V období stresu jsem trpěla špiněním. Později jsem měla strach i z nechtěného otěhotnění.

Jediné, co jsem věděla, bylo, že nechci brát hormonální antikoncepci, i když mi byla gynekologem tehdy nabízena jako ideální řešení na všechny mé problémy, včetně akné. Vzpomínám, jak jsem se bála mu to říct. 🙁 Chtěla jsem jít přírodní cestou a na tom jsem trvala. Četla jsem mnoho literatury o bylinkách a zdravém stravování a zkoumala vztah k hormonální rovnováze.

Jako bych vystoupila z mlhy …

To, co mi skutečně změnilo život, bylo objevení symptotermální metody na kurzu přípravy k manželství.

Už teorie, vysvětlení působení hormonů v jednotlivých fázích cyklu, mě nadchla. AHA! Tak to tedy je. Ale bude to fungovat i na mé nepravidelné cykly? Naučila jsem se pravidla měření teploty a sledování symptomů. Fungovalo to! Pod vedením zkušených lektorek jsem si vyhodnotila několik cyklů a získala jistotu. Ba co víc… SEBEjistotu.

Poznala jsem, jak se chovají hormony, jak mohu vyladit svůj cyklus přirozeně. Připadala jsem si, jako by mi v neznámé krajině dal někdo aplikaci mapy s ukazatelem polohy. Najednou jsem věděla, kde se nacházím, kam směřuji, kdy tam dorazím a co potkám cestou.

Toužím předávat své znalosti a zkušenosti

Symptotermální metoda mě provází již více než 15 let. Naprosto předčila všechna má počáteční očekávání.

Využila jsem ji při plánování početí a výpočtu skutečného termínu porodu podle toho, kdy fakticky proběhla ovulace, i při potřebě vyhnout se početí. K základnímu kurzu STM jsem postupně přidala další specializované vzdělávání na témata: Kojení a návrat plodnosti, Přirozené plánování rodičovství v praxi, Naprohelp – úspěšná cesta k dítěti, Bylinky a potravinové doplňky v gynekologii, Přechodem bez umělých hormonů.

I když jsem se během studia setkala i s jinými metodami určování plodných a neplodných dnů, nebyly tak spolehlivé jako bonnská symptotermální metoda ověřená vědeckými výzkumy.

Zatoužila jsem nabyté zkušenosti předávat dalším ženám. Absolvovala jsem Kurz pro poradce STM v organizaci Cenap a získala certifikát. Jsem členkou Aliance poradců. Letos v dubnu jsem přednášela na Konferenci STM v managementu života ženy.

Pořádám webináře, vedu individuální poradenství. Zaměřuji se i na přirozenou podporu plodnosti páru, kterému se nedaří otěhotnět. Chci pomoci ženám, aby mohly zažít radost z mateřství přirozenou cestou.

Fascinuje mě vysoký diagnostický potenciál STM, protože menstruační cyklus je odrazem ženského zdraví.

Naučte se vyznat ve svém cyklu

Jak projít svým menstruačním cyklem bez bolesti jsem rozebrala v e-booku 8 tipů, jak se zbavit menstruačních bolestí bez léků, který si můžete zde stáhnout zdarma.

V programu Jak poznat a přirozeně vyladit svůj menstruační cyklus vás individuálně provedu vaším menstruačním cyklem. Pomocí symptotermální metody se naučíte vnímat signály svého těla a orientovat se ve svém cyklu. Dekódujete,  co vám vaše tělo říká a budete umět své zdraví podpořit přirozenou cestou. K seznamovacímu rozhovoru se objednejte na stránce Konzultace.

Na mém osobním FB profilu a na FB stránce Cyklus - zrcadlo ženského zdraví se dozvíte zajímavosti o ženských hormonech, fázích cyklu, podpoře plodnosti a zdraví.