Jak jsem v Americe našla sebevědomí a přibrala 5 kg

Svoboda a hrdost

„I like to be in America, everything free in America …zní ve West Side Story. A je to tak. Amerika, konkrétně Spojené státy americké, pro mě představovaly svobodu. Jela jsem tam na pracovní pobyt hned po státnicích na vysoké škole. Psal se rok 2002. Až tam jsem udělala první skutečně důležitý krok k získání sebevědomí. Protože jsem si uvědomila, že každý Američan je hrdý člověk. A stačilo i jen to, že byl hrdý na svou vlast.

U nás se někdy říká: „Kdes byl, když se rozdával rozum?“ Vím jistě, že když se rozdávala hrdost, přišli si Američané dvakrát.😊

Viděla jsem u každého domu americkou vlajku a hloupě se ptala, zda je nějaký státní svátek. 😊 Ne, proč? Odpovídali. Pochopila jsem to až později, když každý den v zábavním parku, kde jsem pracovala, ráno před směnou hrála z reproduktorů americká hymna. A v tu chvíli se vše zastavilo a Američané si s rukou přiloženou na srdci notovali. I my cizinci jsme museli v tu chvíli všeho nechat.

Potkala jsem tam řadu individualit, kteří se chovali velmi sebejistě, i když se to nezakládalo ani na vzdělání a zkušenostech ani na inteligenci, či empatii. Tehdy jsem si řekla: Když jsou tihle sebevědomí, tak ty vystudovaná ekonomka máš přece být na co hrdá! V těžkých chvílích, které soudného člověka občas přepadnou, jsem si tyto obrázky znovu vybavovala.

Stres před státnicemi na vysoké škole

Nový pohled na sebe ale nebyl jediným bonusem, který jsem v Ohiu získala. Také se mi zlepšil menstruační cyklus. Jak k tomu došlo?

Když jsem se připravovala na státnice, byla jsem pod velkým tlakem. Učila jsem se hromady odborných textů, grafů a souvislostí a přeříkávala obhajobu své diplomové práce. Bála jsem se, že to nezvládnu. To určitě zná každý, kdo se připravoval třeba na maturitu.

Byla jsem tak vystresovaná, že jsem měla úplně stažený žaludek a málo jsem jedla. Dost jsem zhubla, takže jsem vážila jen 50 kg. Důsledkem toho bylo to, že se mi cyklus hrozně prodloužil. Tělo prostě vyhodnotilo, že nemá smysl posílat vajíčko, když by stejně miminko nemohlo být dobře vyživeno.

Kontryhel – zaručený všelék?

V knížce Zdraví z boží lékárny od Marie Treben jsem si našla, že zaručenou bylinkou na všechny ženské problémy je kontryhel. Popíjela jsem tedy čaj z kontryhele. Výsledkem však nebyla kýžená úprava cyklu, ale téměř neustálé špinění (slabé krvácení). Až později, při studiu vlivu bylin na menstruační cyklus, jsem se dozvěděla, že kontryhel obsahuje fytoestrogeny, které toto mohou způsobit.

Cedar Point Ohio

Státnice jsem úspěšně zvládla a odletěla jsem do USA. Stres ze zkoušek pominul, dostavila se úleva, radost i napjaté očekávání z cesty. V zábavním parku Cedar Point ve státě Ohio jsem strávila více než 3 měsíce. Špinění ustalo, protože nebyla možnost si tam někde vařit kontryhelový čaj, a nebyla jsem již v napětí.

Omlouvám se za zhoršenou kvalitu fotografií, jsou to fotky staré 20 let a mám je pouze v tištěné podobě.

A začala jsem více jíst. A byly to americké kalorické bomby 😊 – hamburgery, donuty, arašídové máslo, všelijaké sladké tyčinky v lákavých obalech s americkou vlajkou – chtěla jsem všechno místní vyzkoušet. Také jsem zašla s přáteli z dalších zemí do čínské restaurace nadlábnout se za jednotnou cenu – zaplať a sněz, co zvládneš. 😊 Výsledkem bylo, že jsem tam přibrala 5 kilo.

A co se nestalo, menstruační cyklus se postupně zkracoval a průběh se zlepšil. Ne, nedávám zde doporučení, abyste se přecpávaly a jedly nezdravé množství cukrů a tuků. Naopak, pro zdravý menstruační cyklus je nutná vyvážená strava, která obsahuje správný poměr sacharidů, bílkovin a tuků.

Správná hmotnost pro fyziologický menstruační cyklus

Já jsem si z toho odnesla to, že pokud chci mít fungující menstruační cyklus, musím vážit minimálně 55 kg a samozřejmě co nejvíc eliminovat stres. Po porodu jsem se stravovala pár měsíců nízkosacharidově, abych shodila přebytečná kila, vypadala jsem se 70 kg jako almara ☹. Ale hlídala jsem se, aby se moje hmotnost nedostala pod stanovenou hranici.

Životní styl, jeho dynamika, že se pořád honím, málo spím, nedopřeju si radost, a na druhé straně (nebo i současně) nedostatečná výživa (nebo naopak) přejídání ovlivňují cyklus v první řadě. Základním předpokladem pro zdravý menstruační cyklus tedy je stravovat se vyváženě s dostatem vitamínů a minerálů, které podporují přirozený průběh menstruačního cyklu. O tom více zde.

P.S.: Pro úplnost musím zmínit, že jsem si z Ameriky přivezla ještě 2 kufry plné oblečení. (Odjížděla jsem s jedním.) 😊

Mám bohaté zkušenosti v oblasti ženského zdraví a skvěle se vyznám v zákonitostech menstruačního cyklu. Jsem certifikovanou lektorkou symptotermální metody. Učím ženy orientovat se ve svých cyklech a přirozeně je vyladit, aby získaly sebejistotu a vitalitu.Můj příběh si přečtete zde>> Jsem autorkou e-booku 8 tipů, jak se zbavit menstruačních bolestí bez léků. Můžete si ho zdarma stáhnout zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zbavte se menstruačních bolestí jednou provždy, čtěte e-book zdarma:
  • Nejnovější články
  • Potkáme se na Facebooku :)
  • Kategorie